Подагра – “Царська хвороба”

Подагра здавна вважалася «царської хворобою», що виникає у людей, які ведуть неспішний, малоактивний спосіб життя, вживають велику кількість м’яса, в результаті чого в суглобах і тканинах поступово відкладалися солі сечової кислоти.

У сучасному суспільстві подагра має широке поширилася по тимі ж причинам – вживання нездорової їжі, алкоголю, малорухливий спосіб життя, порушення обміну сечової кислоти, наявність серцево-судинних захворювань і хронічних захворювань нирок.
Основні клінічні прояви подагри пов’язані з розвитком подагричного артриту (біль і набряклості суглоба), згодом приводить до деформації, виникненням подагричних вузлів (тофусів), розвитком артеріальної гіпертензії, сечокам’яної хвороби. Формуванню тофусів сприяють травми суглобів – саме тут кристали сечової кислоти накопичуються в першу чергу. Найчастіше захворювання розвивається у чоловіків у віці після 40 років. У жінок подагра виникає, як правило, після настання менопаузи.
Симптоми подагри:
• сильний біль в суглобі;
• набряклість і почервоніння суглоба;
• напад найбільш часто виникає вночі або під ранок, триває від 3-х до 7-ми днів, іноді супроводжується підвищенням температури тіла;
• хронічна подагра характеризується виникненням тофусів, артеріальної гіпертензії, сечокам’яної хвороби.

У МЦ «Полі-Клініка» веде прийом ревматолог, лікар вищої категорії, к.м.н., доцент Карасевська Тетяна Анатоліївна, яка консультує пацієнтів з подагрою і іншими ревматичними захворюваннями.