Коронавірус SARS-CoV-2 (COVID-19), антитіла IgG, методом ІФА – визначення рівня антитіл класу IgG до бета-коронавірус SARS-CoV-2 в сироватці крові методом імуноферментного аналізу.

Аналіз крові на антитіла до вірусу SARS-CoV-2 – дослідження, яке дозволяє перевірити наявність антитіл в крові до збудника коронавирусной інфекції COVID-19.

Аналіз призначений для тих, хто не має зараз симптомів, але хоче дізнатися про наявність антитіл до коронавірус, перехворів чи коронавирусной інфекцією в недавньому часі або ж цей аналіз може використовуватися як допоміжне дослідження при діагностиці COVID-19.

Антитіла IgG можуть з’явитися в крові вже в активній фазі захворювання. Спільно
з ПЛР і тестом на IgM дозволяють визначити стадію захворювання.

Інфекція SARS-CoV-2 може протікати безсимптомно (більше 20% випадків), у легкій і у важкій формах. В останньому випадку можливий розвиток гострого респіраторного синдрому (Severe Acute Respiratory Syndrome, SARS) на тлі двосторонньої пневмонії. Інкубаційний період триває 2-14 діб (частіше 5-7 діб), після чого у пацієнта з’являються симптоми гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ).

Всі інфіковані коронавірусів, навіть ті, у кого інфекція протікає в стертій або в безсимптомній формі, є джерелом інфекції, так як вони виділяють вірусні частки в навколишнє середовище з повітрям, що видихається, при розмові, кашлі, чханні, тому проведення діагностики на COVID-19 важливо .

Показання до призначення дослідження

  •   Допоміжне дослідження при діагностиці COVID-19
  •   Виявлення факту перенесеної інфекції COVID-19

Підготовка до дослідження

  • Кров рекомендується здавати натще (між останнім прийомом їжі і взяттям крові повинно пройти не менше 8 годин, воду можна пити в звичайному режимі), напередодні дослідження – легка вечеря з обмеженням жирної їжі.
  • За 1-2 години до здачі крові слід утриматися від куріння, не вживати сік, чай, кава (можна пити негазовану воду). Виключити фізичне напруження (біг, швидкий підйом по сходах), емоційне збудження.
  • За 24 години до дослідження необхідно виключити алкоголь, інтенсивні фізичні навантаження, прийом лікарських препаратів (за погодженням з лікарем).
  • Не слід здавати кров для лабораторного дослідження відразу після фізіотерапевтичних процедур, інструментального обстеження, рентгенологічного та ультразвукового досліджень, масажу та інших медичних процедур.
  • При контролі лабораторних показників в динаміці рекомендується проводити повторні дослідження в однакових умовах: в одній лабораторії, здавати кров в однаковий час доби і т. д.