Ендоскопія – сучасний, безпечний і високоінформативний спосіб діагностики. Вона активно використовується в багатьох галузях медицини, нерідко стаючи ключовим методом дослідження і значно розширюючи лікувально-діагностичні можливості лікаря.

В оториноларингології ендоскопія визнана золотим стандартом діагностики захворювань носа, придаткових пазух і носоглотки у дітей і дорослих. З її допомогою також проводяться багато малоінвазивні втручання, результативність яких часом перевищує ефект від класичних Лор-операцій. Тому в багатьох сучасних клініках ендоскопія носа ця процедура входить в базовий огляд всіх пацієнтів.

У чому суть методики

Ендоскопією називають огляд внутрішніх поверхонь порожнистих органів або внутрішніх порожнин тіла з допомогу спеціального апарату-ендоскопа. Залежно від області застосування він виглядає як гнучка або металева вузька трубка з джерелом освітлення і міні-камерою. На іншому її кінці розташовуються рукоять з системою управління і пристрій виведення зображення.

Під час процедури робочу частину ендоскопа акуратно вводять в досліджувану область, що дає можливість прицільного детального огляду. Зображення передається на монітор, при необхідності лікар може збільшити масштаб.

Використовувана в ЛОР-клініках ендоскопія дозволяє в режимі реального часу оцінити стан вуха, носа і носоглотки. При цьому лікар оглядає всю поверхню слизової оболонки, визначаючи характер і вираженість її змін. А ендоскопічне дослідження носоглотки дає можливість прицільно оцінити стан мигдалин і гирла слухової труби, що особливо актуально у дітей з аденоидитами і аденоїдними вегетаціями.

Чому ця методика так затребувана

Ендоскопія носоглотки і носа – затребуваний і не має альтернатив метод діагностики. Жоден інший спосіб дослідження не дозволяє отримувати настільки достовірну і актуальну інформацію про стан ЛОР-органів. Тому саме ендоскопія носоглотки в МЦ “Полі-Клініка” застосовується для первинної діагностики ЛОР-захворювань і подальшого контролю ефективності проведеного лікування.

Коли потрібно ендоскопічне дослідження: основні показання

Список показань для ендоскопії в оториноларингології дуже широкий. У МЦ “Полі-Клініка” таку діагностику проводять при вже підтверджених захворюваннях, і при наявності у пацієнта скарг ще не встановленого Походження.

Приводом для використання ендоскопії можуть бути:

 • Нежить з виділеннями різного характеру, в тому числі при відсутності ознак гострої вірусної інфекції.
 • Одно-або двостороння закладеність носа.
 • Хропіння.
 • Постійна гугнявість голосу.
 • Знижений нюх.
 • Лицьові болі, болі біля носа, в глибині носоглотки, в області очниць.
 • Постійна або рецидивуюча (повторювана) закладеність вуха, зниження слуху.
 • Часті простудні захворювання зі схильністю до затяжного нежиті.
 • Нафтизиновая залежність.
 • Діагностований хронічний аденоїдит, аденоїдні вегетації у дітей.
 • Схильність до носових кровотеч.
 • Хронічний тонзиліт. Дискомфорт, болі, першіння в горлі, рецидивний «горловий» кашель.
 • Перенесені травми лицьового відділу черепа, носа.

Ендоскопія використовується для діагностики більшості ЛОР-захворювань: синуситів, ринітів різного походження, тонзилітів, аденоїдиту, викривлень носової перегородки та інших деформацій носа, поліпозу та інших новоутворень, отитів і фарингітів. Вона полегшує виявлення і усунення причин хропіння, дозволяє дієво лікувати гіпертрофічні зміни, в тому числі при алергії і нафтизиновой залежності.