УЗД суглобів – інструментальна методика діагностики опорно-рухового апарату.

Процедура безпечна і безболісна, можна проводити багаторазово. В процесі вивчається опорно-рухова система, проводиться діагностика статистичних і динамічних досліджень, які проводяться за допомогою навантажувальних тестів і функціональних проб.

Для чого роблять УЗД суглобів?

УЗІ суглобів виконується для вивчення структури і стану суглоба, одночасно обстежуються тканини, розташовані навколо них. Діагностична методика відноситься до категорії поширених і популярних процедур, оскільки відсутні негативні наслідки для організму і простоти проведення.

Обстеження призначається лікарем при виникненні у пацієнта хворобливих відчуттів в області суглобів, при підозрі на запальні процеси в цій галузі, появі хрускоту в процесі руху, травмах, обмеження рухливості і припухлості. Ультразвуковое дослідження проводиться для виявлення ревматичних захворювань, особливість полягає в тому, що патології виявляються на ранніх стадіях. Під контролем діагностики виконуються хірургічні втручання.

Що показує УЗД суглобів.

Ультразвуковое дослідження проводиться для вивчення тканини, які неможливо виявити рентгенівським випромінюванням. Одночасно перевіряється стан м’язів, хрящів, суглобових сумок, сухожиль в будь-якій частині тіла пацієнта. Лікар для порівняльного аналізу проводить сканування ультразвуком відразу двох суглобів, що дозволяє поставити діагноз.

Підготовки для УЗД суглоба не вимагають.


В МЦ «Полі-Клініка» УЗД суглобів проводить лікар вищої категорії, кандидат медичних наук Гуньков Сергій Васильович. Спеціаліст дивиться дітей від 14 років і всі види суглобів (крім тазобедреннного).