1. Чи варто робити щеплення моєї дитини під час пандемії COVID-19?
– Так, важливо, щоб ваша дитина вчасно отримав всі планові щеплення; вони захистять його від багатьох небезпечних захворювань зараз і в майбутньому. Слідкуйте за рекомендаціями педіатра та сімейного лікаря; з них ви дізнаєтеся, де і коли можна пройти вакцинацію. У період карантину не пропустіть, згідно з календарем щеплень, щоб ваша дитина отримала всі пропущені дози.

2. Чи безпечно прищеплювати моєї дитини під час пандемії COVID-19?
– Так, ваша дитина може бути щеплений. COVID-19 не створює будь-якої специфічний ризик, пов’язаний з вакцинами або з вакцинацією.

3. Нам сказали, що через COVID-19 слід залишатися вдома якомога більше. Чи слід відкласти щеплення моїй дитині до закінчення пандемії?
– Ні. Важливо продовжувати своєчасно вакцинувати вашої дитини, наскільки це можливо, навіть під час пандемії COVID-19. Медичний центр «Полі-Клініка» проводить вакцинацію, оскільки імунізація є важливою частиною здоров’я дитини.

4. Чи здатні вакцини для планової імунізації захистити мою дитину або мене від зараження COVID-19?
– В даний час немає доказів того, що вакцинація проти інших захворювань, таких, наприклад, як поліомієліт або туберкульоз, може запобігти зараженню COVID-19 або знизити тяжкість симптомів захворювання.

5. Чи може моя дитина отримати планові щеплення, якщо у нього кашель або лихоманка (а тест на COVID-19 не проводився)?
– Якщо ваша дитина погано себе почуває, обов’язково повідомте про це педіатра ще до походу на вакцинацію. Лікар порадить, чи слід відкласти вакцинацію.

6. Чи існує вакцина проти COVID-19?
– Ні. COVID-19 – нове захворювання, і вакцини для його профілактики поки не існує. Вчені різних країн зайняті розробкою такої вакцини. ВООЗ співпрацює з усіма зацікавленими сторонами, щоб, як тільки безпечна і ефективна вакцина з’явиться, забезпечити її справедливий розподіл всім нужденним.