Герпес – це захворювання вірусного типу, що виявляється у вигляді інфекції, що вражає поверхню шкіри і слизових оболонок тіла і в тому числі на статевих органах людини.

Потрапивши в організм, вірус герпесу протягом деякого часу ніяк себе не проявляє. Однак по закінченні цього часу на позначених зонах з’являється скупчення найдрібніших білих пухирців, які зливаються один з одним і провокують свербіж і легке поколювання.

У крайніх випадках даний симптом може доповнюватися іншими:

  • головним болем;
  • загальною слабкістю в тілі;
  • зростанням температури тіла.

У ще більш рідкісних випадках може розвинутися ускладнення – герпетичний менінгіт, який характеризується запаленням мозку.

Причини виникнення герпесу

Вірус простого герпесу може з’явитися в організмі людини після контакту з хворим в тому випадку, якщо в останнього відкриті уражені ділянки шкіри. Герпес досить стрімко розмножується, тому досить навіть швидкого контакту.

Існує ряд причин, які можуть вплинути на організм і посприяти його зараження, особливо це актуально в осінньо-зимовий період:

Крім перерахованих, герпес причини може мати інші, більш серйозні, наприклад, хвороба Альцгеймера. Будь-яка з цих причин може спровокувати появу герпесу на тілі.

Лікування герпесу

Встановлено, що герпес лікування вимагає в залежності від конкретної причини, що викликала його. Тому особливо значимо звернутися до досвідченого імунолога.

На хід лікування впливає частота рецидивів: так, наприклад, для позбавлення пацієнта від гострого або хронічного герпесу використовуються одні препарати, для разового випадку – інші, більш щадні.

Герпес на губах і тілі лікується наступними препаратами:

  • противірусні засоби, що використовуються в якості «швидкої допомоги» проти активного розвитку вірусу герпесу;
  • в серйозних випадках підбирається протизапальний засіб від герпесу;
  • є не менш значущою вітамінна підтримка організму в період його слабкості, тому можуть бути прописані вітамінні добавки, а також складена спеціальна дієта, заснована переважно на білкової їжі, кисломолочних продуктах, зелені, овочах і фруктах;
  • призначається рясне пиття: переважно чиста негазована вода, трав’яні чаї, морси.

Незалежно від типу герпесу, слід розібратися в причині, яка виступила в якості каталізатора. Тому важливо, щоб діагностикою займався досвідчений лікар.


У Медичному центрі «Полі-Клініка» проблемами герпесу займається лікар імунолог Брежнєва Юліанна Вікторівна.

Прийом ведеться за попереднім записом.