Ендоскопія – сучасний, безпечний і високоінформативний метод діагностики. Вона активно використовується в багатьох галузях медицини, нерідко стаючи ключовим методом дослідження і значно розширюючи лікувально-діагностичні можливості лікаря.

В оториноларингології ендоскопія визнана золотим стандартом діагностики захворювань носа, придаткових пазух і носоглотки у дітей і дорослих. З її допомогою також проводяться багато малоінвазивні втручання, результативність яких часом перевищує ефект від класичних ЛОР-операцій.

У чому суть методики

Ендоскопією називають огляд внутрішніх поверхонь порожнистих органів або внутрішніх порожнин тіла з допомогу спеціального апарату-ендоскопа. Залежно від області застосування він виглядає як гнучка або металева вузька трубка з джерелом освітлення і міні-камерою. На іншому її кінці розташовуються рукоять з системою управління та виходу дисплея. Сучасні моделі апаратів оснащені також маніпуляторами, радіо- або лазерним ножем, що дозволяє проводити малотравматичні хірургічні втручання.

Під час процедури робочу частину ендоскопа акуратно вводять в досліджувану область, що дає можливість прицільного детального огляду. Зображення передається на монітор, при необхідності лікар може збільшити масштаб.

Ендоскопія в отоларингології дозволяє в режимі реального часу оцінити стан вуха, носа і носоглотки. При цьому лікар оглядає всю поверхню слизової оболонки, визначаючи характер і вираженість її змін, також дає можливість прицільно оцінити стан мигдалин і гирла слухової труби, що особливо актуально у дітей з аденоидитами і аденоїдні вегетації.

Чому ця методика так затребувана

Ендоскопія носоглотки і носа – затребувана і не має альтернатив метод діагностики. Жоден інший спосіб дослідження не дозволяє отримувати настільки достовірну та актуальну інформацію про стан ЛОР-органів. Тому саме ендоскопія носоглотки застосовується для первинної діагностики ЛОР-захворювань і подальшого контролю ефективності проведеного лікування.

Ендоскопічні методи дослідження в оториноларингології мають ряд переваг:

  • Широкі діагностичні можливості. За допомогою ендоскопа можна детально оглядати навіть глибоко розташовані структури ЛОР-органів. Додаткове освітлення і можливість збільшення зображення дозволяють з високою точністю оцінювати характер виявлених змін, а наявність маніпуляторів – брати біопсію.
  • Відсутність необхідності в попередній підготовці пацієнта. Таке дослідження носа може проводитися при будь-якому зверненні пацієнта до ЛОР-лікаря.
  • Отримання результату безпосередньо під час дослідження.
  • Комфорт пацієнта під час обстеження. Робоча частина сучасних ЛОР-ендоскопів тонка, малотравматичная. При дотриманні техніки введення апарату і при достатньої кваліфікації лікаря ендоскопія носоглотки добре переноситься і не супроводжується явними больовими відчуттями.
  • Безпека. Така діагностика не пов’язана з використанням випромінювань, чи не порушує роботу ЛОР-органів і може застосовуватися навіть для обстеження дітей.
  • Невелика тривалість. Ендоскопія носоглотки триває трохи довше класичного ЛОР-огляду, дозволяючи отримувати при цьому більший обсяг інформації.
  • Можливість виконання хірургічних втручань. Сучасна ендоскопічна апаратура дозволяє сікти і видаляти новоутворення, гіпертрофовані (аномально розрослися) ділянки слизової оболонки, виконувати інші необхідні маніпуляції.

ВАЖЛИВО!!!! Ендоскопія широко застосовується не тільки у дорослих. Дитячий ЛОР-лікар може використовувати цю методику для обстеження і лікування дитини, починаючи з 3-річного віку.


ЗАПИС НА КОНСУЛЬТАЦІЮ ДО ЛІКАРЯ-ЛОРа