Київ, Дарницький бульвар 5 Пн.-Пт.: 08:00-18:00, Сб.: 08:00-15:00 098 201 0004

Вакцини і щеплення в поліклініці на Дарниці

Одним з найбільших досягнень двадцятого століття стало значне викорінення поширених дитячих інфекційних захворювань (від 95 до 100%). Проте, ці «погані мікроби» присутні в нашому середовищі, і імунна система наших дітей повинна бути готова захищатися від них.

Щеплення захищають вашу дитину від серйозних захворювань, таких як поліомієліт, коклюш і всіх інших, перелічених нижче. Маленькі діти піддаються найбільшому ризику розвитку інфекційних захворювань, і немовлята потребують у всіх цих щеплення. Оскільки вакцини постійно вдосконалюються, педіатр «Поліклініки на Дарниці» підбирає їх в індивідуальному порядку, але відповідно до графіка вакцинації.

У віці від 4 до 6 років і від 11 до 12 років вашій дитині потрібні бустерні дози попередніх щеплень, а також інші рекомендовані щеплення для дітей старшого віку і підлітків, в тому числі проти ВПЛ і менінгіту. Контролюйте щеплення вашої дитини в дитинстві і приносите з собою журнал щеплень при кожному прийомі.

Дітям з особливими проблемами зі здоров'ям можуть знадобитися додаткові вакцини, або графік імунізації може бути змінений відповідно до їх потреб.

Недоношеним дітям будуть потрібні щеплення у відповідному віці, а не скориговані раніше терміну.

Якщо ваша дитина пропустив одну з щеплень, існують інструкції, як це виправити.

Нижче представлений список хвороб, від яких вакцини захищають новонароджених і дітей раннього віку:

 • Дифтерія
 • Вірусний гепатит типу А
 • Вірусний гепатит типу B
 • Кір
 • Кашлюк
 • Пневмококкальние захворювання
 • Поліо (ІПВ, ін'єкційна вакцина проти поліомієліту, що вводиться шляхом ін'єкції, і в деяких випадках ОПВ, пероральна полівакцина)
 • Правець.

ДИФТЕРІЯ - серйозне респіраторне захворювання, що викликає утворення товстого шару так званого «псевдо-мембрани», сірий наліт в носі, горлі і дихальних шляхах, що утруднює дихання. Як наслідок, це може привести до респіраторних проблем, серцевої недостатності, неврологічних ускладнень і навіть смерті. До 20% людей, які страждають на це захворювання, вмирають від нього. Найбільшому ризику піддаються дуже маленькі діти, хоча незахищені дорослі також можуть заразитися і передати хворобу.

Гепатит А - це інфекція печінки, викликана вірусом, що призводить до лихоманки, втоми, жовтяниці і втрати апетиту. Хоча у більшості дітей симптоми відсутні або відсутні, інфіковані дорослі можуть хворіти протягом місяців або навіть років. Гепатит А передається від людини до людини в основному через орально-фекальне зараження (брудні руки), і зазвичай виникає в певних громадах у вигляді епідемії хвороби. На додаток до вакцини проти гепатиту А часто роблять ін'єкції імуноглобуліну, щоб забезпечити додатковий захист дітям старше 2 років.

Гепатит B (HBV) - це вірусне захворювання печінки, яке може мати дуже серйозні наслідки, аж до печінкової недостатності або хронічного захворювання печінки. Для повного захисту потрібні три дози вакцини проти гепатиту B. Підлітки і дорослі також можуть пройти цю серію імунізацій для захисту. Люди, у яких було це захворювання, можуть з більшою ймовірністю захворіти на рак печінки в більш пізньому віці, тому раннє забезпечення захисту має довгострокові і короткострокові ефекти. Люди, що живуть в одній сім'ї з кимось інфіковані вірусом Hep-B також можуть заразитися ним; він також передається при статевому акті. Хоча цю серію вакцин найкраще вводити при народженні, діти, підлітки і дорослі, які не отримали щеплень, повинні пройти вакцинацію якомога швидше.

КІР - являє собою вірусне захворювання, що викликає висип, кашель і лихоманку, які можуть привести до вушної інфекції, пневмонії, пошкодження мозку або смерті. Найбільшому ризику піддаються діти, які страждають від недоїдання або хронічних захворювань. Спалахи кору відбуваються щороку в усьому світі.

Свинка - епідемічний паротит викликає жар, головний біль і пухлина привушної залози перед вухом. У деяких випадках це призводить до менінгіту - інфекції головного і спинного мозку. Це також може привести до втрати слуху, а у хлопчиків і чоловіків - до опухлих яєчок і, можливо, до безпліддя. Свинка може бути дуже серйозною і хворобливою для дорослих, тому вакцинацію краще зробити в ранньому віці.

Кашлюк - викликає кашель і задуха, яке триває кілька тижнів. Після нападу кашлю лунає характерний крик дитини, що намагається віддихатися. Після цього також часто виникає блювота. Кашлюк може призвести до пневмонії, судом, пошкодження мозку або смерті. Дуже маленькі невакцинованих діти піддаються найбільшому ризику, і в разі захворювання їх часто доводиться госпіталізувати. Дорослі, які страждають на кашлюк, можуть серйозно захворіти, але зазвичай видужують через кілька тижнів або місяців. На жаль, вони можуть передати хворобу немовлятам і дітям молодшого віку.

ПНЕВМОКОККАЛЬНИЕ ЗАХВОРЮВАННЯ - Пневмококки можуть викликати пневмонію і менінгіт і є найбільш частою бактеріальною причиною вушних інфекцій. Існує кілька підтипів пневмокока, і вакцини захищають від деяких, але не від усіх типів. Новонароджені піддаються найбільшому ризику зараження цими типами інфекцій. Дитячий вік від 7 місяців до 5 років.

Поліомієліт - широко поширений вірус, що викликає жар, біль у горлі, нудоту, головний біль, діарею, біль в животі, а також скутість і слабкість в шиї, спині і ногах. Це вважається в значній мірі викорінення захворюванням, що викликає параліч. Проте, це стан пов'язаний тільки з повсюдним впровадженням вакцини. Ін'єкційна форма в даний час краща, тому що пероральна вакцина, яка ніколи не викликала поліомієліт, дозволяє модифікованому вірусу проникати в навколишнє середовище через випорожнення вакцинованих людей.

Ротавірусний гастроентерит - це вірусна інфекція кишечника, яка зустрічається в основному у немовлят і дітей ясельного віку. Зазвичай вона починається взимку і ранньою весною і зазвичай починається з сильної блювоти, а потім переходить в рідку діарею, яка може тривати від п'яти до семи днів. Найбільш частим серйозним ускладненням цього захворювання є зневоднення, яке може навіть вимагати госпіталізації і може вбити дітей, які страждають від недоїдання. Немовлят і дітей ясельного віку, які страждають на це захворювання, слід ретельно контролювати на предмет ознак зневоднення, таких як менш часте сечовипускання, сухість у роті, зменшення сльозотечі і млявість. Діти, які отримали вакцину проти ротавірусу, не хворіють і не хворіють більше легкою формою захворювання, що не приводить до сильного зневоднення.

Правець - Правець викликає сильні і хворобливі скорочення м'язів і часто призводить до летального результату. Іноді це називають «тризм», оскільки він змушує щелепу «зажиматься», що ускладнює або робить неможливим харчування. Дихальна недостатність призводить до смерті. Бактерії, виявлені в нерівному субстраті, процвітають, проникаючи в глибокі порізи або колоті рани.

Вітряна віспа - Це захворювання, зазвичай зване повітряної віспою (або оперізуючий герпес), дуже заразно і викликає утворення пухирів на шкірі голови і тіла протягом трьох-чотирьох днів, а також симптоми респіраторної інфекції. У більшості випадків це не становить серйозної шкоди для здорових дітей, але може мати дуже серйозні наслідки для новонароджених, дітей старшого віку і дорослих, які не хворіли на це захворювання (або були вакциновані), тих, хто має імунодефіцит, і деяких дітей, які страждають екземою або приймають певні ліки (наприклад, саліцилати).

Міфи про вакцинацію

- «Я годую грудьми, тому моя дитина вже захищений».

- І так і ні:

Насправді грудне молоко містить потужні білки і клітини, які борються з інфекцією. Однак рівень специфічного захисту недостатньо високий, щоб забезпечити повну безпеку вашої дитини. Сам дитина повинна виробляти певні антитіла, спрямовані проти хвороб, з якими він може зіткнутися.

 

- «Вакцини все одно не працюють - ви все одно можете заразитися».

- І так і ні:

Вакцини працюють належним чином і забезпечують захист в 90-99 відсотках випадків. Існує невелика ймовірність того, що ваша дитина потрапить в число небагатьох незахищених людей, особливо якщо ваша дитина отримає повний курс імунізації. Зазвичай хвороба протікає в легкій формі у тих, хто заразився після імунізації.

 

- «Ці уколи можуть привести до аутизму - ось що я чув по телевізору».

- не правда:

Початок аутизму в ранньому дитинстві і деякі щеплення в цей період збігаються. Однак після багатьох років досліджень немає ніяких наукових доказів того, що вакцини викликають це захворювання. Аутизм виникає через порушення на дуже ранньому етапі розвитку мозку (до народження).

 

Які недоліки?

Щеплення є один з найбільших досягнень сучасної медицини. Хоча існує ризик побічних ефектів, ризики мінімальні, а побічні ефекти вакцини дуже рідкісні, все вони набагато менш серйозні, ніж ризики самого захворювання. Багато батьків не стикалися з хворобами, від яких ми вакцинуємо їхніх дітей, протягом їх життя, тому їм іноді важко зрозуміти, чому ми робимо це, особливо якщо у їх дитини піднялася температура або захворіла нога. Кожен, хто бачив дітей на апаратах штучної вентиляції легенів від коклюшу, дітей, що задихаються від дифтерії, і дітей ясельного віку, які страждають інвалідністю, викликаної бактеріальним менінгітом, твердо визнає, що ця вакцинація коштує того. Однак ви повинні усвідомлювати ризики, пов'язані з усіма медичними процедурами. Ось кілька з них, які слід враховувати при вакцинації.

Можливі незначні реакції після вакцинації

Висока температура

це ознака того, що організм правильно реагує на вакцину, розвиваючи імунітет. Як правило, температура підвищується з кожною ін'єкцією конкретної вакцини. Якщо після вакцинації піднялася температура, виміряйте температуру і введіть правильну дозу парацетамолу. Зателефонуйте своєму лікарю, якщо температура піднімається або тримається більше одного-двох днів.

Місцеве почервоніння, шишки

Місце, де вашій дитині зроблять ін'єкцію, буде трохи хворобливим, і на ньому може бути невелика припухлість або припухлість. Це ще одна ознака того, що ін'єкція працює, викликаючи реакцію організму. Парацетамол або ібупрофен і теплий компрес на це місце зменшать дискомфорт. Зателефонуйте своєму лікарю, якщо червона область більше, ніж маленька монета, густіє або як і раніше залишається червоною через два-три дні. Іноді невелика кількість пошкодженої жирової тканини в місці ін'єкції може залишити невелику тверду гулю, яка тримається місяць або два, але з часом зникне. Однак він не повинен бути червоним або ніжним.

Висип

Іноді розвиваються абортивні симптоми хвороби, проти якої ми робимо щеплення. Симптоми, які можуть розвинутися протягом двох тижнів після ін'єкції, дуже легкі і зазвичай не викликають занепокоєння.

Рідко можливі серйозні реакції на вакцинацію

Алергічна реакція

Це вкрай рідко, але це серйозне явище. Іноді у дітей виникає алергія на інгредієнти, які використовуються у вакцинах, і розвивається алергічна реакція. Наприклад, у дітей з алергією на яйця виникнуть проблеми з вакцинами, приготованими з вірусів, спочатку вирощених на яйцях. Симптоми такої алергічної реакції можуть включати плямисту червону висип (кропив'янку), задишку, хрипи, утруднене дихання, блідість шкіри, запаморочення або прискорене серцебиття. Ці симптоми можуть розвинутися протягом декількох хвилин або годин після ін'єкції. З цієї причини більшість медичних центрів попросять вас почекати кілька хвилин на місці після вакцинації. Якщо у вас з'являться такі симптоми після відходу з центру, вам слід повернутися в нього якомога швидше.

Нарешті, перевірте свою ситуацію з вакцинацією. З тих пір, як ви були дитиною, з’явилося багато нових вакцин, і ви, звичайно, не хочете захворіти самостійно або заразити свою дитину певними захворюваннями.

Будь ласка, зв'яжіться з нашою установою, щоб організувати щеплення в зручний час без черг і очікувань.

Записатися щеплення в «Поліклініці на Дарниці» можна за телефонами: +38 044 543 66 33; +38 098 201 00 04; +38 050 067 88 98

Запис на Консультацію

  Останні публікації

  Цистит. Інстиляція як метод лікування

  Цистит. Інстиляція як метод лікування

  Інстиляція сечового міхура є терапевтичної методикою, яка ґрунтується на...

  детальніше
  Ендоскопія в отоларингології: основні показання

  Ендоскопія в отоларингології: основні показання

  Ендоскопія - сучасний, безпечний і високоінформативний спосіб діагностики....

  детальніше
  Видалення родимок на обличчі радіохвильовим методом

  Видалення родимок на обличчі радіохвильовим методом

  Видалення родимок на обличчі радіохвильовим методом - швидкий, ефективний і...

  детальніше
  ukУкраїнська